PROJEKTY UE


POSTCARE 2.0

Nazwa projektu

POSTCARE 2.0 Informing Care Services Workers on Posting Rules

Czas trwania

wrzesień 2022 – styczeń 2024

Cele

POSTCARE 2.0 to kontynuacja prac rozpoczętych w marcu 2021 roku w ramach projektu POSTCARE – Posting of Third Country Nationals in Care Services. The Current State of Play and Scenarios for the Future. POSTCARE 2.0 skupia się na edukacji i informowaniu o zasadach delegowania pracowników będących obywatelami państw trzecich, szczególnie w usługach opieki domowej. ELMI poświęci dwa warsztaty z cyklu Posting Lab tematyce delegowania obywateli państw trzecich. Przeprowadzimy także akcję informacyjną wyjaśniającą zasady delegowania cudzoziemców. Delegowanie cudzoziemców będzie także wiodącym tematem Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy.

Koordynator

Federacja Przedsiębiorców Polskich (PL)

Partnerzy

  • Europejski Instytut Mobilności Pracy (PL)
  • Niezależna Koalicja Związków Zawodowych Pracowników Madrytu – CSIT-UP (E)
  • Uniwersytet Tesalijski (GR)
  • Centrum Edukacji i Innowacji – Kentro Ekpaidevsis Kai Kainotomias Astiki Mi Kerdoskopiki Etairia (GR)
  • Litewski Związek Zawodowy Solidarumas – Lietuvos Profesine Sajunga Solidarumas (LT)
  • Stowarzyszenie La Strada International – (NL)

Centrum Informacji Online [Online Information Centre]

W zakresie Projektu POSTCARE 2.0 uruchomiliśmy Centrum Informacji Online [CIO], w ramach którego można uzyskać bezpłatne odpowiedzi na praktyczne pytania związane z transgranicznym delegowaniem pracowników w ramach świadczenia usług opieki domowej nad osobami starszymi, chorymi i osobami z niepełnosprawnościami. Stworzenie Centrum oraz wdrożenie usług doradczych i informacyjnych w jego ramach umożliwi poprawę zrozumienia istniejących i nowych wyzwań związanych z delegowaniem pracowników z państw trzecich w sektorze opieki domowej wśród pracodawców i przedstawicieli pracowników. Przyczyni się także do wyeliminowania potencjalnych wyzwań związanych z delegowaniem takich obywateli i ich warunkami zatrudnienia.

Nasi eksperci chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania związane z przedmiotem działania Centrum Informacji Online. Stosownie do Państwa wyboru, doradzamy i udzielamy konsultacji mailowo, telefonicznie, przy pomocy komunikatorów internetowych etc., w kolejności, w jakiej zadano pytania.

Pytania prosimy wysyłać na adres kontakt@labourinstitute.eu lub bezpośrednio do naszych ekspertów: marcin.kielbasa@labourinstitute.eu lub marek.benio@labourinstitute.eu (podając swoje imię i nazwisko i dane do kontaktu); bądź telefonicznie +48 799 704 137. Możliwe jest również umówienie się na konsultacje w formie videokonferencji z użyciem jednego z ogólnodostępnym komunikatorów internetowych.

Informujemy, że Państwa dane podane przy kierowanym zapytaniu będą przetwarzane wyłącznie w celu udzielenia odpowiedzi na pytanie – szczegóły znaleźć mogą Państwo pod poniższym linkiem: Polityka prywatności ELMI.

Na podstawie podsumowania Państwa zapytań i udzielonych odpowiedzi przygotujemy Raport o działalności Centrów Informacji oraz Dokument obejmujący Rekomendacje i Rozwiązania w obszarze aktywności CIO. Zatem, zadając pytanie i przedstawiając nam daną sprawę do konsultacji, przyczyniają się Państwo do poprawy zrozumienia wyzwań, związanych z delegowaniem pracowników (w tym w szczególności obywateli państw trzecich) w sektorze opieki domowej oraz wypracowania praktycznych rozwiązań.

Zachęcamy do korzystania z Centrum Informacji Online!