Termin: 4 października, 2024, godz. 14:00
Czas trwania: 2h
Miejsce: Lublin & online
Prowadzący: dr Karolina Ziemianin dr Marcin Kiełbasa dr Marek Benio
Koszt:
Członkowie zwyczajni i pracownicy Członków wspierających: 300 zł nettoRejestracja
Termin: 4 października, 2024, godz. 14:00
Czas trwania: 2h
Miejsce: Lublin & online
Prowadzący: dr Karolina Ziemianin dr Marcin Kiełbasa dr Marek Benio
Koszt:
Członkowie zwyczajni i pracownicy Członków wspierających: 300 zł netto
Adwokatka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, doktor nauk prawnych, nauczyciel akademicki.
Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Część studiów odbyła w Niemczech na Uniwersytecie w Rostocku.
Jej zainteresowania zawodowe obejmują w szczególności prawo cywilne materialne i procesowe, prawo umów, prawo korporacyjne i prawo pracy, z uwzględnieniem prawa europejskiego. Jest autorką publikacji prawniczych odnoszących się m.in. do postępowania dowodowego w procesie cywilnym oraz do odpowiedzialności odszkodowawczej. Szczególnie istotny jest dla niej wymiar praktyczny tych zagadnień. W prowadzonych badaniach uwzględnia więc aspekty wynikające z prowadzonej praktyki adwokackiej, w której doradza przedsiębiorcom na etapie przedsądowym i sądowym.
Doktor nauk prawnych (specjalność: prawo europejskie) Uniwersytetu Jagiellońskiego, tłumacz języka angielskiego (m.in. polskiego Kodeksu cywilnego na j. angielski) i włoskiego. Wykładowca na studiach z zakresu angielskich tłumaczeń prawniczych Katedry UNESCO UJ. Absolwent aplikacji radcowskiej w OIRP Kraków oraz Szkoły Prawa Amerykańskiego UJ i The Catholic University of America Columbus School of Law. Specjalizuje się w prawie gospodarczym Unii Europejskiej, ze szczególnym uwzględnieniem prawa rynku wewnętrznego UE, delegowania pracowników oraz w zagadnieniach transgranicznych w prawie pracy i ubezpieczeń społecznych.
Prawnik, ekonomista, popularyzator nauki, komentator prawa, lobbysta i społecznik. Członek honorowy Małopolskiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Ubezpieczenia Społecznego, współzałożyciel i wiceprezes zarządu IMP (teraz ELMI), fundator i członek Rady Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej, współorganizator Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy. Twórca Pracowni Legalnego Delegowania – mechanizmu transferu wiedzy między środowiskiem nauki, biznesu i administracji. Uczestnik konsultacji społecznych i autor kluczowych opinii prawnych na temat zapisów dyrektywy wdrożeniowej, rewizji dyrektywy podstawowej oraz rozporządzeń o koordynacji systemów ubezpieczenia społecznego. Adiunkt w Katedrze Prawa Pracy na Uniwersytecie Gdańskim. Nauczyciel akademicki. Wykłada prawo pracy i ubezpieczenia społeczne na Uniwersytecie Gdańskim, Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie, AGH, SWPS. Promotor ponad 300 prac magisterskich i dyplomowych. Dwukrotny laureat studenckiej nagrody „Mentora” w kategorii Innowator. Uczestnik i kierownik wielu międzynarodowych programów badawczych. Autor licznych publikacji.
Z wielką przyjemnością zapraszamy Państwa na jubileuszowe, 100. warsztaty z cyklu Posting Lab – wydarzenie, które przygotowaliśmy specjalnie dla naszych członków. Dziękujemy za to, że jesteście z nami i wspieracie nasze działania. Ta wyjątkowa okazja i doskonały moment, aby podziękować Państwu za zaangażowanie i zacieśnić naszą współpracę.
– Kluczowe zmiany w projekcie ustawy o dostępie cudzoziemców do rynku pracy – jak wpłyną na delegowanie pracowników?
– Zakaz pracy na zlecenie – jakie kroki powinniśmy podjąć, aby przeciwdziałać tej regulacji?
– Omówienie roli miejsca pracy cudzoziemca w procesie delegowania
– Lobbing ELMI, PSOD i Lewiatana – jak wspólnie walczymy o legalną pracę cudzoziemców i ich delegowanie?
Po warsztatach, z myślą o Was – naszych Członkach, zapraszamy na kameralne spotkanie towarzyskie „Niespodziewany koniec lata”, które odbędzie się tego samego wieczoru. To doskonała okazja, aby na spokojnie wymienić się doświadczeniami, wzmocnić współpracę i uczcić nasze 100. warsztaty.
Czujcie się Państwo szczególnie uhonorowani – to Wasza obecność i wsparcie pozwalają nam wspólnie kształtować przyszłość branży.
Z niecierpliwością czekamy na Państwa obecność i wspólne rozmowy o przyszłych działaniach!
Zespół ELMI
Warsztaty Posting Labs są interaktywne. Ich celem jest wymiana doświadczeń praktycznych i dzielenie się wiedzą. Na pytania zadane z wyprzedzeniem na kontakt@labourinstitute.eu prowadzący odpowiedzą w pierwszej kolejności.
100. Posting Lab odbędzie się w piątek 04.10.2024 w godzinach 14:00-16:00. Możliwy udział stacjonarny w Lublinie jaki i online jak zawsze na platformie zoom. Na zgłoszenia stacjonarne czekamy do 30 września, zaś online do 3 października. Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie płatności.