19 grudnia, 2016

„To ostatni dzwonek, by usłyszano nasz głos w Europie” mówi Stefan Schwarz. Głos IMP w Polsce jest słyszany coraz bardziej.

Coraz częściej media opiniotwórcze odnoszą się do komentarzy Prezesa Inicjatywy Mobilności Pracy odnośnie nowelizacją unijnej dyrektywy o delegowaniu pracowników.  qqq Coraz częściej media opiniotwórcze odnoszą się do komentarzy Prezesa Inicjatywy Mobilności Pracy odnośnie nowelizacją unijnej dyrektywy o delegowaniu pracowników. PAP, Onet, PulsHR, Froum Biznesu, Gazeta Prawna czy Parlamentarny.pl cytują wypowiedzi Stefana Schwarza, m.in.:
"Proponowane zmiany dotkną przede wszystkim 11 państw członkowskich, które protestowały w ramach żółtej kartki. Nowelizacja dyrektywy znacznie zmniejszy konkurencyjność przedsiębiorstw z tych państw - ale i całego unijnego rynku, zwłaszcza usług. Dotknie to Polskę w sposób szczególny, ponieważ co piąty delegowany pracownik w UE to obywatel naszego kraju. Nasze firmy delegują każdego roku ok. 400 tysięcy pracowników. Jeśli dodamy do tego pracowników sektora transportowego (którzy również mają być objęci dyrektywą) oraz pracowników administracyjnych firm, którzy delegują wielu pracowników, może to oznaczać, że zmiany dotkną w Polsce około 800 tysięcy osób. To ostatni dzwonek, by usłyszano nasz głos w Europie''

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ