Prezes i współzałożyciel Europejskiego Instytutu Mobilności Pracy. Współorganizator Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy – największego w Europie cyklicznego wydarzenia poświęconego delegowaniu pracowników w ramach swobody świadczenia usług w Unii Europejskiej. Członek kapituły nagrody Labor Mobilis, przyznawanej osobom, które w sposób szczególny wyróżniły się na polu promowania oraz wspierania mobilności pracy i usług na europejskim rynku wewnętrznym. Wiceprezes Zarządu w Polskim Forum HR. Przedsiębiorca, ekspert rynku pracy, popularyzator idei odpowiedzialnego biznesu. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. W 2013 roku brał udział w obradach okrągłego stołu w ramach projektu Komisji Europejskiej, na których opracowano wytyczne na temat poszanowania praw człowieka w sektorze HR. Autor artykułów o prawach człowieka opublikowanych m.in. w „UN Global Compact Yearbook”.
dr Marek Benio
WSPÓŁZAŁOŻYCIEL, WICEPREZES ZARZĄDU
Prawnik, doktor nauk ekonomicznych, popularyzator nauki, komentator prawa, lobbysta i społecznik. Członek honorowy Małopolskiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Ubezpieczenia Społecznego, współzałożyciel i wiceprezes zarządu IMP, fundator i członek Rady Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej, współorganizator Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy. Wieloletni trener z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Twórca Pracowni Legalnego Delegowania – mechanizmu transferu wiedzy między środowiskiem nauki, biznesu i administracji. Uczestnik konsultacji społecznych i autor kluczowych opinii prawnych na temat zapisów dyrektywy wdrożeniowej, rewizji dyrektywy podstawowej oraz rozporządzeń o koordynacji systemów ubezpieczenia społecznego. Nauczyciel akademicki. Wykłada prawo pracy i ubezpieczenia społeczne na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Promotor ponad 200 prac magisterskich i dyplomowych. Dwukrotny laureat studenckiej nagrody „Mentora” w kategorii Innowator. Uczestnik wielu międzynarodowych programów badawczych. Autor licznych publikacji.
Marta Zięba-Szklarska
CZŁONEK ZARZĄDU
Związana z rynkiem pracy od 2000 roku. Ekspert w zakresie Kadr, Płac i Transgranicznego Zatrudnienia (Cross-Border-Employment, Delegowanie, Międzynarodowe Zatrudnienie). Interim Manager w obszarze Doradztwa, Rozwoju Biznesu w Polsce i w projektach międzynarodowych (rynek pracy, prawo, podatki, kadry, płace oraz bezpieczeństwo finansów osobistych). Certyfikowany “Financial Adviser EFG® i EFC®” oraz Dyrektor ds Rozwoju MIędzynarodowego w European Federation of Financial Professionals in Poland. Członek grup roboczych w zakresie rynku pracy, polityki migracyjnej oraz koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego. Współpracuje z Firmami Doradczymi, Kancelariami, Izbami, Instytucjami Rynku Pracy, Stowarzyszeniami oraz Fundacjami na terenie Polski, UE i na Świecie. Ekspert/Członek Zarzadu Inicjatywy Mobilności Pracy, Ekspert OKAP i Pracodawców RP w zakresie rynku pracy i Transgranicznego Zatrudnienia. Wykładowca w Europejskiej Akademii Planowania Finansowego, w Polskim Towarzystwie Ekonomicznym i Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Uniwersytetu Warszawskiego oraz polskich izb pracodawców. Zaangażowana w projekty społeczne, w aktywizację zawodową osób niepełnosprawnych i zarządzaniem kosztami PFRON z Międzynarodową Fundacja REAXUM. Jest Ambasadorem Przedsiębiorczości Kobiet i Mentorem w programach Fundacji Przedsiębiorczości Kobiet oraz VITAL Voices Chapter Poland. Współpracuje przy projekcie badawczym zmotywowani.pl badając zaangażowanie pracowników z Polski i cudzoziemców.
dr Marcin Kiełbasa
LEGAL ADVISOR
dr Karolina Ziemianin
HEAD OF GERMAN DESK
Adwokatka przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie, doktor nauk prawnych, nauczyciel akademicki.
Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Część studiów odbyła w Niemczech na Uniwersytecie w Rostocku.
Jej zainteresowania zawodowe obejmują w szczególności prawo cywilne materialne i procesowe, prawo umów, prawo korporacyjne i prawo pracy, z uwzględnieniem prawa europejskiego. Jest autorką publikacji prawniczych odnoszących się m.in. do postępowania dowodowego w procesie cywilnym oraz do odpowiedzialności odszkodowawczej. Szczególnie istotny jest dla niej wymiar praktyczny tych zagadnień. W prowadzonych badaniach uwzględnia więc aspekty wynikające z prowadzonej praktyki adwokackiej, w której doradza przedsiębiorcom na etapie przedsądowym i sądowym.