WYDARZENIA CYKLICZNE


Dialogi obywatelskie

 

 

Debaty publiczne na temat przyszłości Europy

Spotkania w tej formule odbywają się w krajach UE od 2012 r. Podczas dialogów komisarze oraz przedstawiciele instytucji UE wyjaśniają jak prawo UE wpływa na codzienne życie mieszkańców Unii, przybliżają uczestnikom zagadnienia związane z działaniem wspólnoty oraz słuchają głosów, opinii i propozycji obywateli na temat funkcjonowania Unii.

Spotkania w ramach Dialogu obywatelskiego mają formę otwartych debat z udziałem publiczności. Każdy może zadać pytanie europejskim politykom i urzędnikom, zgłosić swoje uwagi oraz wypowiedzieć się na temat wpływu unijnej polityki na codziennie życie. Można również podzielić się swoją wizją przyszłości Europy lub konkretnych obszarów jej funkcjonowania. Debaty odbywają się w różnych miastach w UE, udział w nich jest bezpłatny, a wiele z nich jest transmitowanych na żywo. W dyskusji można również wziąć udział na Twitterze – hashtag #EUdialogues.

ELMI jest współorganizatorem dialogów obywatelskich poświęconych delegowaniu pracowników i swobodzie świadczenia usług. Rozmówcami byli m.in Komisarz ds Rynku Wewnętrznego Elżbieta Bieńkowska i Dyrektor Mobilności Pracy w Komisji Europejskiej Jordi Curell Gotor.

 

 

 

GOŚCIE SPECJALNI


2019

Elżbieta Bieńkowska

Komisarz UE ds. Rynku wewnętrznego i usług

2020

Jordi Curell Gotor

Dyrektor ds. Mobilności Pracy w DG ds. Zatrudnienia w Komisji Europejskiej