___ 63 Warsztat Posting Lab

Delegowanie (prawo pracy) a ubezpieczenia społeczne (A1) w pierwszą rocznicę starego dylematu

Termin: 30 lipca, 2021, godz. 11:00

Czas trwania: 3h

Miejsce: Kraków & online

Prowadzący: dr Marcin Kiełbasa dr Marek Benio

Koszt:

Pracownicy naukowi i administracji publicznej: bezpłatnie
Członkowie zwyczajni i pracownicy Członków wspierających: 300 zł netto
Pozostałe osoby: 750 zł netto
Rejestracja zakończona

Prowadzący


Program

Część I

Posting Lab odbywamy dokładnie po roku od rozpoczęcia obowiązywania Dyrektywy 2018/957. To dogodna pora, aby przypomnieć, jak odróżnić okresy ubezpieczenia społecznego od okresów oddelegowania, jak je wyliczać, co zrobić, gdy nakładają się one jedynie częściowo, gdzie szukać odpowiednich informacji, oraz jak do tego się ma ubezpieczenie w państwie przyjmującym (tzw. ubezpieczenie na warunkach niemieckich / francuskich).

Część II – Aktualności

W związku z przygotowywanymi przez ELMI dla Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii rekomendacjami nt. delegowania do Niemiec (delegowanie obywateli państw trzecich) oraz do Francji (dot. kwestii zniechęcania przez organy francuskie do współpracy z polskim przedsiębiorcami delegującymi do FR) – uchylimy nieco rąbka tajemnicy tych prac i powiemy o możliwych scenariuszach z nich wynikających dla Państwa biznesu

Umowa o pracę „bez papieru”?
Czy w okresie pandemii można skutecznie zawrzeć z pracownikiem umowę mailem? Czy może konieczny jest zawsze kwalifikowany podpis elektroniczny?

Zadaj pytanie

Warsztaty Posting Labs są interaktywne. Ich celem jest wymiana doświadczeń praktycznych i dzielenie się wiedzą. Na pytania zadane z wyprzedzeniem prowadzający odpowiedzą w pierwszej kolejności.

 


Pozostałe informacje

Zgłoszenia można przesyłać do piątku 23 lipca 2021 r. przez wypełnienie formularza zgłoszeniowego lub mailowo na adres kontakt@labourinstitute.eu.

Bezpłatny udział dla pracowników naukowych i administracja publicznej pod warunkiem nie prowadzenia działalności o charakterze komercyjnym związanej z przedmiotem warsztatów.

Link do webinarium zostanie wysłany na wskazany w zgłoszeniu adres e-mail najpóźniej godzinę przed rozpoczęciem.

Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie płatności.

Regulamin

Regulamin warsztatów dostępny TUTAJ.