02 czerwca, 2022

Delegowanie pracowników od A do Z – zapraszamy na bezpłatny Posting Lab!

Zapraszamy na warsztaty z podstaw delegowania pracowników

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką delegowania pracowników na ogólnodostępne, bezpłatne warsztaty z cyklu Posting Lab organizowane we współpracy z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie. Spotkanie odbędzie się w piątek 24 czerwca w godzinach 11-14:00. Tematem będą podstawy delegowania pracowników .

Program:

1. Mobilność pracy i mobilność usług 2. Swoboda świadczenia usług 3. Delegowanie pracowników a podróż służbowa, 4. Prawo pracy - swobodny wybór i jego ograniczenia - warunki zatrudnienia - wynagrodzenie, dodatki, diety 5. Delegowanie długoterminowe - 12 miesięcy i wydłużenie do 18 przez powiadomienie państwa przyjmującego - obliczanie okresów delegowania, delegowanie kumulatywne - rozszerzony katalog warunków zatrudnienia 6. Ubezpieczenia społeczne - zasada jednego ustawodawstwa – ustalanie właściwego ustawodawstwa - lex loci laboris (pracownik migrujący) - kontynuacja podlegania (osoba delegowana) - miejsce zamieszkania lub siedziba pracodawcy (praca w dwóch lub więcej państwach członkowskich 7. Pułapki ubezpieczeń społecznych - wcześniejsze podleganie, - niezastępowanie - ograniczenie do 24 miesięcy - praca marginalna - niewykonanie zaplanowanej pracy 8. Wybrane trudniejsze tematy do dyskusji: - cudzoziemcy - zatrudnienie i delegowanie, - unikanie podwójnego opodatkowania, - nowe obowiązki informacyjne wynikające z wdrożenia dyrektywy o przewidywalnych i przejrzystych warunkach zatrudnienia.

Informacje praktyczne

76. Posting Lab odbędzie się w Krakowie w piątek 24 czerwca w godzinach 11:00-14:00. Dokładny adres warsztatów podamy w późniejszym terminie. Udział w Pracowni jest bezpłatny. Na zgłoszenia czekamy do 17 czerwca. Można je przesyłać bezpośrednio na adres mailowy kontakt@labourinstitute.eu lub przez formularz na naszej stronie internetowej. Pracownia przeznaczona jest dla osób rozpoczynających przygodę z delegowaniem pracowników. Jak zwykle zachęcamy do dyskusji i do zadawania pytań. Na pytania nadesłane przed wydarzeniem odpowiemy w pierwszej kolejności. UWAGA: Ze względu na bardzo duże zainteresowanie stacjonarnymi warsztatami informujemy, że zamykamy rejestrację przez naszą stronę internetową. Osoby chętne do wzięcia udziału w Pracowni, proszę o wiadomość mailową na adres kontakt@labourinstitute.eu  

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ