16 marca, 2023

ELMC Warm Up! Szkolenie i wsparcie opiekunek i opiekunów oraz standaryzacja jakości usług opieki domowej

Zapraszamy na warsztaty ELMC Warm up!

Zapraszamy na ostatnią (bezpłatną) rozgrzewkę przed siódmym Europejskim Kongresem Mobilności Pracy (ELMC Warm up!). Jednym z tematów wiodących EKMP jest przyszłość transgranicznych usług opieki domowej.

Tematyka

Szkolenie i wsparcie opiekunek i opiekunów oraz standaryzacja jakości usług opieki domowej

  • Czego potrzebują opiekunki?
  • O co pytają opiekunki?
  • Jak dopasować kwalifikacje opiekunek do potrzeb podopiecznych? – demencja, paraliż, afazja, cukrzyca...: wszystko jedno.
  • Czy zwiększenie nakładów na szkolenia pozwala obniżyć koszty rekrutacji? – Inwestycja w stały personel
  • Przypadkowość – najgorsza cecha usług opieki
  • Jak chronić opiekunów i opiekunki przed pracami domowymi?
  • Zróżnicowanie jakości usług opieki
  • Ekonomia w służbie usług opieki domowej
  • Europejski Filar Praw Socjalnych – #18 Każdy ma prawo do przystępnej cenowo opieki długoterminowej, w szczególności – opieki domowej oraz opartej na usługach lokalnych

Informacja o Prowadzących

Dr Marek Benio - prawnik, doktor nauk ekonomicznych, popularyzator nauki, komentator prawa, lobbysta i społecznik. Członek honorowy Małopolskiego Oddziału Polskiego Stowarzyszenia Ubezpieczenia Społecznego, współzałożyciel i wiceprezes zarządu IMP, fundator i członek Rady Fundacji Gospodarki i Administracji Publicznej, współorganizator Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy. Wieloletni trener z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Uczestnik konsultacji społecznych i autor kluczowych opinii prawnych na temat zapisów dyrektywy wdrożeniowej, rewizji dyrektywy podstawowej oraz rozporządzeń o koordynacji systemów ubezpieczenia społecznego. Wykłada prawo pracy i ubezpieczenia społeczne na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Uczestnik wielu międzynarodowych programów badawczych. Autor licznych publikacji.

Tomasz Piłat - założyciel i działacz Polskiego Stowarzyszenia Opieki Domowej, przez wiele lat związany z branżą opieki domowej. W latach 2017-2021 pełnił funkcję Dyrektora Akademii Opiekunów (organizacji zajmująca się edukacją opiekunów domowych i zawodowych, promującą profesjonalizację branży opieki domowej). W latach 2018-2020 współpracował z Institut für Qualität und Innovation in der häuslichen Versorgung nad rozwojem programów edukacyjnych online dla opiekunów zawodowych. Pełnił także funkcję Członka Zarządu VHBP (Verband für häusliche Betreuung und Pflege) – niemieckiego stowarzyszenia firm niemieckich działających w obszarze opieki domowej (2016-2021).

Iwona Przybyło - dyrektor Biura Medycznego Zarządzania Jakością i Wiedzą w Aterima Med. Czynna zawodowo, dyplomowana pielęgniarka. Ponad 19-letnie doświadczenie w zawodzie. Ukończyła Wydział Nauk o Zdrowiu na kierunku Pielęgniarstwo Uniwersytetu Medycznego​ w Gdańsku oraz specjalizację Pielęgniarstwa Anestezjologicznego i Intensywnej Opieki. Dyplomowany terapeuta zajęciowy, coach i trener.​ Od lat angażuje się w edukację i podnoszenie kompetencji zawodowych Opiekunów​ osób starszych, pielęgniarek i terapeutów zajęciowych. Wierzy, że wiedza w połączeniu​ z doświadczeniem to niezbędne elementy tego, aby lepiej opiekować się Podopiecznymi.

Informacje praktyczne

Spotkanie odbędzie się online w piątek 31 marca w godzinach 12:30-14:00. Osoby, które zdecydują się wziąć udział prosimy przesyłać informację na adres mailowy kontakt@labourinstitute.eu. Na zgłoszenia czekamy do 27 marca. Dyskusja będzie tłumaczona m.in. na j. angielski, hiszpański. Udział bezpłatny.

Jak zwykle zachęcamy do dyskusji i do zadawania pytań. Na pytania nadesłane przed wydarzeniem odpowiemy w pierwszej kolejności.

O Europejskim Instytucie Mobilności Pracy

Europejski Instytut Mobilności Pracy to największy w Europie think tank zajmujący się tematyką delegowania pracowników. Łączymy środowiska przedsiębiorców, naukowców, prawników i urzędników, tworząc jedyne w Polsce i największe w Europie eksperckie forum wiedzy o delegowaniu pracowników. Podejmujemy działania w celu poprawy obowiązującego prawa i jego prawidłowej interpretacji oraz powstrzymania przypadków dyskryminacji polskich pracodawców i delegowanych przez nich pracowników. Naszym Członkom zapewniamy dostęp do bieżących informacji i wiedzy eksperckiej. więcej >>>

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ