21 lipca, 2020

Kontrola legalności delegowania we Francji – zapraszamy na praktyczne warsztaty online

LIII Pracownia Legalnego Delegowania

Zapraszamy na kolejne warsztaty online w ramach cyklu Pracownia Legalnego Delegowania. We wtorek 4 sierpnia 2020 (w godzinach 11-14) porozmawiamy o kontroli legalności delegowania we Francji. Pracownię o bardzo praktycznym wymiarze, w oparciu o doświadczenia polskich firm delegujących pracowników do Francji, poprowadzi mec. Marta Bledniak. Poniżej szczegółowy program i informacje organizacyjne.

Kontrola legalności delegowania we Francji

Tematem 53. Pracowni Legalnego Delegowania będzie kontrola legalności delegowania we Francji:
  1. Granice swobody świadczenia usług przez polskie firmy w świetle prawa francuskiego.
  2. Przestępstwo pracy nielegalnej przez prowadzenie stałej, zwyczajowej i ciągłej działalności na terenie Francji.
  3. Praktyczne przykłady kontroli. Ocena możliwości zakwestionowania błędnej kwalifikacji działalności przez DIRECCTE.
  4. Przygotowanie firmy do świadczenia usług na terenie Francji bez narażania się na zarzut prowadzenia trwałej działalności bez zarejestrowania oraz nielegalnego zatrudniania pracowników.
Kontrola DIRECCTE
  • Podstawy prawne
  • Definicja
  • Wymiar kar
  • Przykład polskiego pracodawcy w sektorze budowlanym: omówienie decyzji DIRECCTE oraz repliki
  • Przykład agencji pracy tymczasowej: omówienie decyzji DIRECCTE oraz repliki
  • Swoboda przedsiębiorczości oraz swoboda świadczenia usług w orzecznictwie europejskim i francuskim na konkretnych przykładach
  • Procedura wycofywania A1: czy to skuteczny środek na zablokowanie postępowania karnego we Francji?
  • Wykorzystanie delegowania długoterminowego ze zrewidowanej dyrektywy o pracownikach delegowanych (2018/957/UE) jako elementu wskazującego na stałą zwyczajową i ciągłą działalność.
Pracownię na podstawie doświadczeń polskich firm, które pozytywnie przeszły weryfikacje legalności delegowania pracowników do Francji, poprowadzi członkini wspierająca IMP, adwokat z Tuluzy, mec. Marta Bledniak. Wsparcie w zakresie prawa europejskiego zapewni dr Marcin Kiełbasa, a moderował spotkanie będzie wiceprezes IMP dr Marek Benio.

O Prowadzącej

Mec. Marta Bledniak – adwokat, absolwentka Wydziału Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego i Uniwersytetu Paris 1 Panthéon-Sorbonne, członek Stowarzyszenia Inicjatywa Mobilności Pracy i europejskiej sieci adwokatów CARPE IUS. Od 10 lat prowadzi kancelarie prawną z Tuluzie. Specjalizuje się w międzynarodowych transakcjach i kontraktach oraz francuskim i europejskim prawie pracy, w tym we wszystkich aspektach prawnych i praktycznych delegowania pracowników do Francji. Ma bogate doświadczenie w doradztwie gospodarczym oraz w sporach sądowych z zakresu prawa handlowego. Prowadzi szkolenia z zakresu delegowania pracowników. Z działalności uniwersyteckiej, jest członkiem komisji egzaminacyjnej do spraw aplikacji adwokackiej przy Okręgowej Izbie Adwokackiej w Tuluzie. Więcej informacji na stronie internetowej.

Informacje praktyczne

Pracownia Legalnego Delegowania odbędzie się online na platformie Zoom we wtorek 4 sierpnia w godzinach 11:00-14:00. Koszt udziału w webinarium dla Członków IMP wynosi 300 zł netto/os., a dla osób spoza stowarzyszenia – 750 zł netto/os. Jak zawsze pracownicy naukowi zainteresowani tematyką delegowania pracowników i pracownicy administracji publicznej mogą wziąć udział w Pracowni bezpłatnie. Rejestracji można dokonać do 31 lipca 2020 przez formularz dostępny tutaj lub wysyłając maila zawierającego imię, nazwisko, adres mailowy i numer telefonu uczestnika oraz dane do faktury/nazwę instytucji na adres joanna.jankowska@inicjatywa.eu. Zapraszamy!

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ