30 października, 2014

Nadzwyczajna Pracownia Legalnego Delegowania nt. Mindestlohn

Naszych Członków zapraszamy na warsztaty moderowane przez dra Marka Benio, które odbędą się 7 listopada w Krakowie. Termin jest bliski, ponieważ będą one dotyczyć pilnego tematu jakim jest wprowadzenie minimalnego wynagrodzenia w Niemczech. Warsztaty w ramach PLD odbywają się zwyczajowo raz w kwartale. Zdecydowaliśmy się jednak zorganizować nadzwyczajną Pracownię Legalnego Delegowania w odpowiedzi na prośby ze strony naszych członków, którzy oczekują rzetelnej i głębokiej analizy możliwych rozwiązań i zagrożeń związanych z wprowadzeniem płacy minimalnej w Niemczech. Wychodząc naprzeciw problemowi zapraszamy na warsztaty 7 listopada do Krakowa. Zaznaczam, że na spotkaniu nie otrzymają Państwo gotowych rozwiązań. Przeanalizujemy za to obowiązujące przepisy prawa, aby lepiej je rozumieć, a dzięki temu, żeby każdy z uczestników wiedział, gdzie leżą ewentualne zagrożenia i możliwości związane z nadchodzącymi zmianami. Ze względu na specyfikę branż zdecydowaliśmy się podzielić warsztaty na trzy części:
  1. ogólną
  2. poświęconą branży opiekuńczej
  3. poświęconą branży budowlanej oraz pozostałym
Czekamy jeszcze na ostateczną decyzję Członków w kwestii obecności eksperta z Niemiec specjalizującego się w tematyce Mindestlohn, prawnika, autora wielu artykułów i opinii prawnych na ten temat, który wsparłby naszą dyskusję swoją wiedzą z punktu widzenia praktycznej wykładni prawa niemieckiego. Osoby zainteresowane udziałem prosimy o kontakt z Anną Samson-Zoń:
anna.samson@inicjatywa.eu tel. 668 681 951
Ilość miejsc jak zawsze jest ograniczona. Przypominamy, że udział w Pracowniach Legalnego Delegowania mogą brać wyłącznie członkowie Inicjatywy Mobilności Pracy. AZ

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ