4 września br. członkowie Inicjatywy spotkali się w Warszawie, aby wymienić się najnowszymi informacjami na temat delegowania oraz wyznaczyć kierunki działań Stowarzyszenia na najbliższe miesiące.
W trakcie spotkania omówione zostały również sprawy formalne. Główną kwestią była zmiana statutu, którą członkowie IMP przyjęli w głosowaniu w ilości 40 głosów za przy 2 głosach wstrzymujących się. Z nowym statutem naszego Stowarzyszenia zapoznać można się TUTAJ.
Zebranie posłużyło przede wszystkim jako okazja do oceny dotychczasowych projektów Inicjatywy, w tym cyklu warsztatów eksperckich pt. Pracownia Legalnego Delegowania.
"Pracownia Legalnego Delegowania to moderowane forum wymiany wiedzy i doświadczeń między ekspertami z różnych środowisk.Stawiamy na transfer wiedzy między uczestnikami i w rezultacie wypracowywanie praktycznych i użytecznych rozwiązań opartych na prawidłowym rozumieniu przepisów. To całkowicie odróżnia Pracownię od komercyjnych szkoleń" – mówił dr Marek Benio, Wiceprezes IMP.
Zgromadzeni członkowie rozmawiali również o przyszłych działaniach Inicjatywy określając jej najważniejsze cele, wśród których znalazły się:
poprawa wizerunku polskich usług w Europie;
działanie na rzecz przyjaznego prawa i jego jednolitej interpretacji;
bezpośrednie interwencje i doradztwo dla członków.
"Chcemy, aby w Inicjatywie dobrze czuli się przedstawiciele wszystkich środowisk: nauki, biznesu, administracji i polityki. Pamiętajmy, że jesteśmy Stowarzyszeniem osób, a nie firm czy organizacji. Dzięki temu możemy dobrze się poznać, efektywnie współpracować i iść do przodu" – mówił podczas spotkania Stefan Schwarz, Prezes IMP.
Członkom Inicjatywy bardzo dziękujemy za liczny udział i zaangażowanie w dyskusję, której owocem będą kolejne sukcesy naszego Stowarzyszenia.
AZ