81. Posting Lab – warsztaty stacjonarne i online
Zapraszamy na ostatni w tym roku Posting Lab, który odbędzie się w piątek 2 grudnia. Pracownię poprowadzi dr Marek Benio w formacie hybrydowym. Na część stacjonarną zapraszamy do Hotelu Mercure w Krakowie. Wychodząc naprzeciw Państwa prośbom, Pracownia będzie także transmitowana na platformie Zoom, po wcześniejszej rejestracji.
Tematy, które omówimy gruntownie:
- Nowe zasady zatrudniania cudzoziemców w Polsce i ich wpływ na delegowanie tych osób,
- skutki zniesienia stanu zagrożenia epidemicznego a legalny pobyt obywateli państw trzecich innych niż Ukraina.
Oraz te, które omówimy nieco ogólniej:
- Obowiązki informacyjne wynikające z dyrektywy w sprawie przejrzystych i przewidywalnych warunków pracy (oraz projektu jej transpozycji do prawa polskiego),
- zezwolenia na pobyt obywateli Ukrainy a specustawa UA,
- praca zdalna po pandemii,
- nowe uprawnienia rodzicielskie (tylko przegląd – niewielki wpływ na delegowanie pracowników),
- kontrola trzeźwości w miejscu pracy (zwłaszcza w przypadku pracowników delegowanych),
- planowane zmiany w minimalnym wynagrodzeniu, dietach za podróż służbową i innych wskaźnikach.
Program
11:30 Kawa i owoce
12:00 Posting Lab
14:00 Pytania uczestników i dyskusja
Zapowiedź tematów Pracowni z udziałem ekspertów spoza ELMI oraz wspólnych warsztatów z PIP w ramach Rozgrzewki EKMP (ELMC Warm-up).
Informacje praktyczne
81. Posting Lab odbędzie się w formacie hybrydowym w piątek 2 grudnia w godzinach 11:30-14:30. Osoby, które zdecydują się wziąć udział stacjonarnie zapraszamy do Hotelu Mercure w Krakowie, ul. Pawia 18/B, sala konferencyjna na I piętrze (liczba miejsc ograniczona). Hotel Mercure znajduje się w vis a vis Dworca Głównego (wystarczy przejść przez Galerię Kraków).
Koszt udziału w Pracowni wynosi 300 zł netto dla Członków Zwyczajnych i pracowników Członków wspierających oraz 750 zł netto dla osób spoza stowarzyszenia. Pracownicy naukowi zainteresowani tematyką delegowania pracowników oraz pracownicy administracji publicznej mogą wziąć udział w Pracowni bezpłatnie.
Na zgłoszenia czekamy do 25 listopada. Prosimy je przesyłać na adres mailowy kontakt@labourinstitute.eu lub izabela.mastalerz@labourinstitute.eu z dopiskiem czy zamierzają Państwo uczestniczyć stacjonarnie czy on-line na platformie Zoom.
Jak zwykle zachęcamy do dyskusji i do zadawania pytań. Na pytania nadesłane przed wydarzeniem odpowiemy w pierwszej kolejności. Zapraszamy!
O Europejskim Instytucie Mobilności Pracy
Europejski Instytut Mobilności Pracy to największy w Europie think tank zajmujący się tematyką delegowania pracowników. Łączymy środowiska przedsiębiorców, naukowców, prawników i urzędników, tworząc jedyne w Polsce i największe w Europie eksperckie forum wiedzy o delegowaniu pracowników. Podejmujemy działania w celu poprawy obowiązującego prawa i jego prawidłowej interpretacji oraz powstrzymania przypadków dyskryminacji polskich pracodawców i delegowanych przez nich pracowników. Naszym Członkom zapewniamy dostęp do bieżących informacji i wiedzy eksperckiej. więcej >>>