Przedstawiciele IMP na XXXVII Sympozjum naukowym Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
Reprezentacja Stowarzyszenia wzięła udział w organizowanym w dniach 17-19 maja 2013 r. kolejnym już Sympozjum naukowym „Współczesna gospodarka i administracja publiczna”. Jego pomysłodawcą i gospodarzem jest prof. Jerzy Hausner
Sympozjum, którego organizatorem jest Katedra Gospodarki i Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Małopolska Szkoła Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie i Fundacja Gospodarki i Administracji Publicznej odbyło się po raz trzydziesty siódmy. Ta edycja zorganizowana została w Rytrze.
Sympozjum to przede wszystkim wykłady oraz dyskusje panelowe. W pierwszym dniu trzydziestej siódmej edycji przedsięwzięcia spotkania te, poprowadzone przez Dorotę Warakomską, odbyły się pod hasłem „Świat i Polska według Kongresu Kobiet.” Jako prelegentki wystąpiły członkinie feministycznego gabinetu cieni, czyli m. in. prof. dr hab. Danuta Hübner (premierka), dr Henryka Bochniarz (ministra rozwoju przedsiębiorczości i innowacyjności), Kazimiera Szczuka (ministra ds. kultury) i prof. dr hab. Magdalena Środa (ministra ds. edukacji, nauki i sportu). Zaprezentowany został także film „Kobieta XXI wieku” autorstwa studentów GAP.
Tematem przewodnim drugiego dnia Sympozjum była „Konkurencyjność polskiej gospodarki”. Wśród prelegentów i dyskutantów znaleźli się między innymi: przedstawiciele wybranych kluczowych przedsiębiorstw branży energetycznej (TAURON, LOTOS), Aneta Wilmańska z Ministerstwa Środowiska oraz prezes PARP. Gospodarzem dnia był Maciej Witucki – Prezes Zarządu Telekomunikacji Polskiej S.A. Poruszane kwestie dotyczyły: nowej polityki przemysłowej czy też dobrych praktyk w zakresie konkurencyjności polskiej gospodarki.
Sympozjum uatrakcyjnił bogaty program artystyczny, który obejmował między innymi koncerty zespołów R.U.T.A oraz Tango Bridge z udziałem Katarzyny Jamróz. Organizatorzy zapewnili także rozrywkę sportową w postaci meczu piłki nożnej: Kadra GAP – Studenci GAP. Nie zabrakło też inicjatyw proekologicznych – uczestnicy posadzili drzewa na Przełęczy Żłóbki w pobliżu Rytra. W trakcie wydarzenia rozstrzygnięty został także konkurs na najlepszy artykuł naukowy.