08 kwietnia, 2014

Radosław Mleczko laureatem nagrody Labor Mobilis 2014

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Pracy i Polityki Społecznej Radosław Mleczko został laureatem nagrody Labor Mobilis 2014. Nominacje wszystkim kandydatom do wyróżnienia wręczyła posłanka do Parlamentu Europejskiego Danuta Jazłowiecka – ubiegłoroczna zwyciężczyni. W uzasadnieniu Kapituła Konkursu podkreśliła skuteczność działań Podsekretarza Stanu w obronie swobody mobilności pracy oraz upowszechniania legalnego i bezpiecznego zatrudnienia w ramach świadczenia usług w UE. – Przywiązuję do tej nagrody ogromną wagę, bo jest ona rezultatem współpracy, która trwała przez ostatnie miesiące i – mam nadzieję – będzie trwała nadal – powiedział na koniec swojej wypowiedzi Radosław Mleczko na temat procesu konsultacji z partnerami społecznymi. Wśród nominowanych znaleźli się także:
  • Sebastian Filipek-Kaźmierczak za „nieustępliwe reprezentowanie interesów polskich firm usługowych w pracach nad dyrektywą wdrożeniową w sprawie delegowania pracowników”
  • Polskie Forum HR za „bezinteresowny i najskuteczniejszy wkład w obronę interesów polskich firm usługowych spośród organizacji pracodawców”
fot_Piotr_Szalanski_5056 (2) Honorowa nagroda Labor Mobilis przyznawana jest za wybitne zasługi dla promowania i wspierania mobilności pracy oraz eksportu usług, które dają zatrudnienie ponad 340 000 Polaków w krajach Unii Europejskiej i zapewniają byt 24 000 polskich przedsiębiorstw. Zwycięzcę wybrała Kapituła Konkursowa, do której należą przedstawiciele świata polityki, nauki, administracji i biznesu: Danuta Jazłowiecka, posłanka do PE – ubiegłoroczna laureatka nagrody; Barbara Balon z Polskiego Stowarzyszenia Ubezpieczeń Społecznych; Łukasz Puciłowski (przedstawiciel przedsiębiorców); Stefan Schwarz z IMP oraz dr Marek Benio z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Honorowym członkiem kapituły jest prof. dr hab. Jerzy Hausner.

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ