28 lipca, 2014

Sebastian Filipek-Kaźmierczak z IMP wyróżniony orderem za Zasługi dla Rolnictwa

Sebastian Filipek-Kaźmierczak – Pełnomocnik Zarządu Inicjatywy oraz nominowany do nagrody Labor Mobilis 2014, otrzymał wysokie odznaczenie od Ambasadora Francji w Polsce. Order za Zasługi dla Rolnictwa w randze kawalera przyznawany jest za szczególne dokonania dla rolnictwa lub działania na rzecz Francji w sektorze rolno-spożywczym.

Sebastian Filipek-Kaźmierczak z Inicjatywy Mobilności Pracy wyróżniony został orderem za Zasługi dla Rolnictwa w randze kawalera, który ustanowiony został już w 1883 roku. Wyróżnienie dla naszego członka wręczył ambasador Francji w Polsce Pierre Buhler.

Pełnomocnik Zarządu IMP został uhonorowany za fakt, iż pełniąc wszystkie dotychczasowe funkcje miał na uwadze współpracę z Francją i promowanie francuskiego modelu rolnego.

Sebastian Filipek-Kaźmierczak zasłużył się między innymi działaniami z początku lat dwutysięcznych, mającymi na celu przeniesienie na polski grunt francuskiego modelu doradztwa rolnego i rachunkowości dla gospodarstw rolnych. Doceniona została również jego działalność jako sekretarz stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, w trakcie której działał na rzecz zbliżenia z Francją, co doprowadziło do zawarcia porozumień politycznych o wzajemnym wsparciu pomiędzy państwami w Radzie Ministrów Unii Europejskiej ds. Rolnictwa i Rybołówstwa.

Inicjatywa Mobilności Pracy przekazuje gratulacje!

Fotorelację z wręczenia wyróżnienia zobaczyć można TUTAJ.

AZ

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ