04 grudnia, 2013

Spotkanie prasowe: Czy polskie firmy zostaną wykluczone z rynku wewnętrznego UE?

Polskie Forum HR i Konfederacja Lewiatan są organizatorami spotkania prasowego na temat zagrożeń związanych z przyjęciem dyrektywy wdrożeniowej dotyczącej delegowania pracowników w ramach świadczenia usług. Spotkanie odbędzie się jutro /czwartek/ o godz. 13:00 w Warszawie.  Polskie Forum HR i Konfederacja Lewiatan są organizatorami spotkania prasowego na temat zagrożeń związanych z przyjęciem dyrektywy wdrożeniowej dotyczącej delegowania pracowników w ramach świadczenia usług. Spotkanie odbędzie się jutro /czwartek/ o godz. 13:00 w Warszawie. Jako ekspert weźmie w nim udział przedstawiciel IMP.  Czy polskie firmy zostaną wykluczone z rynku wewnętrznego UE?

- Zagrożenia związane z przyjęciem dyrektywy wdrożeniowej dotyczącej delegowania pracowników w ramach świadczenia usług

Pierwotnym celem wdrożenia dyrektywy dotyczącej delegowania była ochrona pracowników i walka z tzw. spółkami-skrzynkami pocztowymi. Jednak proponowane przez Parlament Europejski rozwiązania mogą doprowadzić do zamknięcie europejskiego rynku pracy dla przedsiębiorstw usługowych z Polski. Szacujemy, że przyjęcie dyrektywy wdrożeniowej uwzględniającej kontrowersyjne poprawki doprowadzi w Polsce do upadku ponad 24 tys. firm głównie z sektora małych i średnich przedsiębiorstw oraz likwidacji 340 tysięcy miejsc pracy. Czy Polacy zostaną wykluczeni z europejskiego rynku pracy? Jakie skutki może przynieść wdrożenie dyrektywy dla polskich firm? Co naprawdę zagraża pracownikom delegowanym? Na te i inne pytania odpowiedzi udzielą:
  • Agnieszka Wołoszyn, Zastępca Dyrektora Departamentu Rynku Pracy, Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej
  • Danuta Jazłowiecka, Europosłanka, sprawozdawca dyrektywy dot. delegowania
  • dr Marek Benio, Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie i Inicjatywa Mobilności Pracy
  • Jakub Wojnarowski, Zastępca Dyrektora Generalnego, Konfederacja Lewiatan
Spotkanie prasowe odbędzie się w jutro (czwartek, 5 grudnia 2013 roku), o godzinie 13:00 w siedzibie Konfederacji Lewiatan, ul. Zbyszka Cybulskiego 3 w Warszawie Prosimy o potwierdzenie udziału w spotkaniu do środy 4 grudnia do godz. 16:00 pod numerem telefonu: 668 898 944 lub mailem: celina.adamek@inicjatywa.eu

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ