13 marca, 2024

Szkolenie dla początkujących z podstaw delegowania pracowników do Niemiec. Zapraszamy 9 kwietnia!

Eksperci ELMI poprowadzą szkolenie z zakresu delegowania pracowników do Niemiec

Zapraszamy na nasze drugie już szkolenie skierowane do początkujących z tematyki delegowania pracowników do Niemiec. Niezależnie od tego, czy dopiero planujecie podjęcie takiego kroku, czy też zaczynacie swoją przygodę z delegowaniem pracowników, nasze szkolenie pomoże Wam zdobyć niezbędną wiedzę.

Doświadczeni prawnicy - dr Marcin Kiełbasa oraz dr Karolina Ziemianin, eksperci ELMI w zakresie delegowania pracowników w Unii Europejskiej, poprowadzą to specjalne spotkanie. Będzie to okazja do zdobycia praktycznych umiejętności i zrozumienia podstawowych zasad delegowania pracowników do Niemiec. Zapraszamy 9 kwietnia, udział tylko online, jak zawsze - na platformie Zoom.

Tematyka

Celem szkolenia jest zapoznanie Uczestników z podstawowymi zasadami delegowania pracowników w Unii Europejskiej, przy uwzględnieniu praktycznych aspektów wysyłania pracowników do Niemiec. Spotkanie skierowane jest do przedsiębiorców planujących lub rozpoczynających delegowanie pracowników w celu wykonywania usług na terenie Niemiec.

Program

  1. Delegowanie pracowników w Unii Europejskiej. Co trzeba wiedzieć o europejskich przepisach prawa pracy i o jednolitym rynku UE? Delegowanie pracowników a podróż służbowa.
  2. Delegowanie pracowników a zabezpieczenie społeczne. Zaświadczenia A1 (art. 12, art. 13, art. 16 rozporządzenia 883/2004).
  3. Niemieckie przepisy prawne a delegowanie pracowników.
  4. Delegowanie na podstawie polskich umów cywilnoprawnych.
  5. Delegowanie obywateli państw trzecich, np. Ukrainy, do Niemiec.
  6. Niemiecka kontrola w Państwa przedsiębiorstwie - przykłady pytań z Zollamtu.
  7. Odpowiedzi na Państwa pytania zadane przed warsztatem.

Informacje praktyczne

Szkolenie odbędzie się w środę 9 kwietnia w godzinach 10:30-12:30. Udział tylko online jak zawsze na platformie zoom. Na zgłoszenia czekamy do 5 kwietnia. Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie płatności.

Koszt udziału w szkoleniu wynosi 250 zł netto dla Członków Zwyczajnych i pracowników Członków wspierających oraz 500 zł netto dla osób spoza stowarzyszenia. Pracownicy naukowi zainteresowani tematyką delegowania pracowników oraz pracownicy administracji publicznej mogą wziąć udział bezpłatnie.

Jak zwykle zachęcamy do dyskusji i do zadawania pytań na kontakt@labourinstitute.eu. Na pytania nadesłane przed wydarzeniem (maksymalnie do dwóch dni przed spotkaniem) odpowiemy w pierwszej kolejności.

Rejestracja

Zapraszamy!

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ