06 sierpnia, 2019

Zapraszamy na PLD na temat barier w delegowaniu pracowników

Bariery w delegowaniu pracowników za granicę

23 sierpnia 2019 w Krakowie odbędzie się XLI Pracownia Legalnego Delegowania. Warsztaty będą miały bardzo praktyczny wymiar, a poprowadzi je Magdalena Grygorowicz - ekspertka Inicjatywy Mobilności Pracy i dyrektor zarządzająca Crede Experto. Tematem Pracowni będą bariery w delegowaniu pracowników za granicę. Uczestnicy dowiedzą się na co zwrócić uwagę delegując pracowników i jak uniknąć błędów i pułapek z tym związanych.

Program XLI Pracowni Legalnego Delegowania

Pracownia jest dedykowana osobom zawodowo zajmującym się delegowaniem pracowników, zwłaszcza właścicielom firm, zarządom, osobom decyzyjnym. Chcemy zwrócić Państwa uwagę na detale, bo to od nich często zależy sukces kontraktu. Poniżej szczegółowy program.
 1. Wycena kontraktu - Jak to zrobić dobrze? - Jak uniknąć kosztownych błędów?
 2. Umowa z klientem - Co musi być w umowie? - Czego nie może być w umowie? - Wymogi branżowe dla umów - Odpowiedzialność solidarna, podatek budowlany, ubezpieczenia i inne „cuda”, których nie znamy
 3. Dokumentacja z pracownikiem - Po co te wszystkie załączniki? - Branża a dodatkowe potrzeby w dokumentacji - Gdzie to wszystko opisać, żeby było łatwiej? - Wzorcowa dokumentacja - Tricki, które ułatwiają życie
 4. Ubezpieczenia społeczne i podatki - teoria a praktyka - Podstawa wymiaru składki ZUS - Ubezpieczenia dodatkowe, dlaczego warto? - 183 dni, zaliczki w dwóch krajach - PIT roczny, informacje i zestawienia dla pracowników - Zwolnienia i zasiłki, jak sobie radzić?
 5. Ewidencja czasu pracy - Jaka powinna być? - Na co zwrócić uwagę? - Jak zagraniczne systemy wprowadzić w polskie programy? - Inne systemy czasu pracy a polska inspekcja - Czego w Polsce nie znamy: nadgodziny „zwyczajowe”, płatności za dni wolne w kalendarzu, konto czasu pracy itp.
 6. Waluty i gotówka - Czy pensja w złotówkach, czy w walutach? - Jaki kurs i kiedy? - Zaliczki płacone przez klienta - Zaliczki wewnątrz firmy - Komornicy a pensje zagraniczne w praktyce - Pieniądze pod stołem – nigdy!
 7. Delegacja pracownika delegowanego - Czy pracownik delegowany może być w delegacji? - Jak naliczyć podróż służbową oddelegowanego pracownika? - Jak dokumentować i rozliczać?
 8. Współpraca wewnątrz firmy - Kadry-księgowość-dział sprzedaży…plus dział prawny - trudna współpraca - BHP! - Jak ze sobą rozmawiać? - Kwalifikacje personelu - Zarządzanie zyskiem
 9. Technologia i procedury - Aplikacje i systemy pomagające w delegowaniu, zbieranie danych o obecnościach, narzędziach, przejazdach… - Zarządzanie zespołami zdalnie (często przez pół Europy) - Współdzielenie danych - Operacje masowe

Informacje praktyczne

Pracownia "Bariery w delegowaniu pracowników za granicę" odbędzie się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie w piątek 23 sierpnia w godzinach 11:30-16:00. Opłata za udział w Pracowni wynosi:
 • dla Członków IMP i ich współpracowników: 300 zł netto/os.
 • dla osób spoza IMP: 750 zł netto/os.
 • bezpłatny udział dla pracowników naukowych zainteresowanych tematyką delegowania pracowników oraz dla pracowników administracji publicznej.
Na zgłoszenia czekamy do poniedziałku 19 sierpnia. Można je przesyłać na adres kontakt@inicjatywa.eu lub przez formularz dostępny tutaj. Liczba miejsc jest ograniczona! Pracownię organizujemy w ramach współpracy z Wydziałem GAP Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. JJ

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ