Zapraszamy na LX Pracownię Legalnego Delegowania
Na najbliższej Pracowni Legalnego Delegowania porozmawiamy o delegowaniu pracowników do Francji. Pracownia odbędzie się 26 marca 2021 r. za pośrednictwem platformy komunikacyjnej Zoom. PLD poprowadzą mec. Marta Bledniak, mec. Lidia Mailliet -Woźniak i Agnieszka Paszkowski. Dyskusję będą moderować dr Marek Benio i dr Marcin Kiełbasa.Circulaire - nowe odpowiedzi na stare pytania o delegowanie do Francji
Podczas Pracowni Legalnego Delegowania omówimy szczegółowo treść i znaczenie wytycznych opracowanych przez Dyrekcję Generalną Inspekcji Pracy adresowanych do francuskich inspektorów pracy. Okólnik jest dokumentem wewnętrznym administracji francuskiej, jednak zawiera wiele konkretnych odpowiedzi, których nie ujęto w przepisach wdrażających zrewidowaną dyrektywę o delegowaniu pracowników (2018/957/WE). W programie m.in.:- Odpowiedzi Dyrekcji Generalnej Inspekcji Pracy na nasze pytania.
- Obliczanie okresów delegowania na potrzeby delegowania długoterminowego: - przerwy w delegowaniu, święta, weekendy, urlopy; - nowa usługa, stary kontrahent, umowa ramowa.
- Kumulatywne obliczanie okresów delegowania kilku pracowników.
- Pojęcie i składniki wynagrodzenia.
- Koszty podróży i zakwaterowania.
- Granice swobody świadczenia usług – działalność zwyczajowa, trwała i ciągła – w poszukiwaniu kumulacji przesłanek.
- Uporządkowanie pojęć: zakład, zakład podatkowy, trwała infrastruktura, centrum działalności, pełny cykl biznesowy.
- Nowe skutki uznania działalności zwyczajowej trwałej ciągłej (poza odpowiedzialnością karną za nielegalne zatrudnienie): - podatek szkoleniowy (TA) i składka na ustawiczne szkolenie zawodowe (FPC).