04 stycznia, 2019

Zapraszamy na VI Europejski Kongres Mobilności Pracy!

Nowa edycja, stare problemy?

Tegoroczny VI Europejski Kongres Mobilności Pracy odbędzie się w dniach 14-15 marca, jak zawsze w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Poświęcony będzie jednemu z najbardziej gorących zagadnień ostatniego roku w kontekście jednolitego rynku: delegowaniu pracowników i swobodzie świadczenia usług w UE.

Tematyka VI edycji Kongresu skupi się na zagadnieniach znowelizowanej Dyrektywy o delegowaniu pracowników. Wśród najważniejszych kwestii znajdzie się również nowelizacja rozporządzeń dot. koordynacji systemów zabezpieczenia społecznego, delegowanie obywateli państw trzecich i powstanie Europejskiego Urzędu ds. Pracy w ramach realizacji europejskiego filaru praw socjalnych. Sporo miejsca poświęcimy relacji pomiędzy prawami socjalnymi a swobodą świadczenia usług. Przyjrzymy się wpływowi delegowania pracowników na gospodarki państw wysyłających i przyjmujących oraz konkurencyjności zewnętrznej jednolitego rynku UE. Organizatorzy Kongresu zamierzają poddać nowe regulacje testowi na fairness. Stąd motyw przewodni VI EKMP: New Posting Rules. Problems solved? Fairness guaranteed?

Partnerzy i Goście

Współorganizatorami tegorocznej edycji będą Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, Ministerstwo Spraw Zagranicznych oraz Komisja Europejska. Udział w wydarzeniu potwierdziły już m.in. minister Jadwiga Emilewicz i unijna komisarz Elżbieta Bieńkowska.

Nowa inicjatywa dla Biznesu

Po raz pierwszy Uczestnicy EKMP będą mieli możliwość indywidualnej konsultacji z ekspertami, prawnikami i przedstawicielami Partnerów EKMP. W sercu ICE podczas pierwszego dnia Kongresu powstanie Wioska Ekspertów. Będzie to specjalnie wydzielona strefa, w której Uczestnicy Kongresu będą mogli spotkać się z prawnikami, ekspertami i przedstawicielami Partnerów EKMP na krótkie konsultacje. Przedsiębiorcy chętnie korzystają z możliwości poznania ofert dużych agencji zatrudnienia czy też firm świadczących m.in. usługi transgraniczne, doceniając szansę spotkania się i indywidualnej rozmowy w kameralnej atmosferze.

Tradycyjnie drugi dzień Kongresu wypełnią praktyczne warsztaty dla biznesu prowadzone przez prawników m.in. z Niemiec i Francji. Szczegółowy program będzie dostępny wkrótce na stronie internetowej wydarzenia.

Akcja #protectionismisNOTfair

Już drugi rok z rzędu Europejskiemu Kongresowi Mobilności Pracy towarzyszyć będzie Akcja #protectionismisNOTfair. Jej celem jest zwrócenie uwagi polityków, urzędników i instytucji Unii Europejskiej na regulacje o protekcjonistycznym charakterze i ich skutki dla jednolitego rynku. Poprzez propagowanie tej inicjatywy, jej uczestnicy i organizatorzy mają nadzieję, że nowe zasady delegowania pracowników nie będą wykorzystywane do wprowadzenia barier, ograniczających swobodny przepływ usług na unijnym rynku. Protekcjonizm nie jest fair!

Do zobaczenia już w marcu w Krakowie!

Zainteresowanie tematyką Kongresu jest ogromne. Organizatorzy szacują, iż tegoroczne wydarzenie zgromadzi ponad pół tysiąca osób zainteresowanych tematyką mobilności pracy i usług.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem zapraszamy do śledzenia informacji na stronie www, w newsletterach i social mediach. Rejestracji na wydarzenie można dokonać poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny pod adresem www.rejestracja.ekmp.pl.

Zapraszamy!

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ