05 stycznia, 2015

2014: podsumowanie działalności IMP

2014 to drugi rok działalności naszego Stowarzyszenia. To dla Inicjatywy 12 miesięcy pełnych aktywności, które w pierwszym półroczu skupiały się głównie na kwestiach związanych z pracami nad dyrektywą 2014/67/UE oraz organizacją II Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy. W drugiej części roku nasze działania kumulowały się wokół organizacji czterech Pracowni Legalnego Delegowania i roboczych spotkań z naszymi Członkami. Merytorycznie najwięcej uwagi poświęciliśmy tematyce:
  •  płacy minimalnej w Niemczech,
  • obrotów krajowych jako kryterium uprawniającym do delegowania z art. 12,
  • prawidłowej interpretacji pojęcia zastąpienia pracownika delegowanego.
Rok 2014 to też czas formalnych zmian w funkcjonowaniu Stowarzyszenia. Zmieniliśmy statut i wprowadziliśmy składki członkowskie, dzięki którym będziemy mogli działać jeszcze aktywniej. Nasz zespół powiększył się o kolejnego prawnika. Jego zadaniem będzie monitorowanie orzeczeń i wyroków dotyczących delegowania, a także przystępowanie do szczególnie ważnych sporów sądowych i postępowań administracyjnych w charakterze organizacji społecznej.
– Dziękujemy naszym Członkom za całoroczne zaangażowanie w życie Stowarzyszenia – mówi Stefan Schwarz, Prezes Inicjatywy. – To dzięki temu możliwa była szeroka wymiana wiedzy i doświadczeń podczas czterech edycji Pracowni Legalnego Delegowania, których owocem było m.in. sprawozdanie dotyczące prawidłowej interpretacji pojęcia „zastąpienia pracownika delegowanego” przekazane do Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Mamy nadzieje, że ten problem zostanie poruszony na najbliższej Komisji Trójstronnej.
Przed nami kolejne wyzwania i projekty. Nadal zapraszamy do dołączenia do naszego Stowarzyszenia i angażowania się w jego pracę. Przypominamy, że aby ubiegać się o członkostwo, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, który znajduje się tutaj. Pobierz infografikę o działalności IMP w 2014 roku AZ

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ