14 października, 2018

Doradztwo i konsultacje dla osób pracujących za granicą

Zapraszamy do skorzystania z konsultacji prawnych dla pracowników czasowo wykonujących pracę w innym państwie UE.

Nasi prawnicy są do dyspozycji podczas dyżuru telefonicznego dedykowanego pracownikom delegowanym w każdy wtorek między 15 a 17 pod numerem telefonu (+48) 12 352 14 52 lub (+48) 799 704 138.

Pomagamy w przypadkach podejrzenia nadużyć ze strony pracodawcy, w zakresie ubezpieczeń społecznych i prawa pracy. Udzielamy porad w sprawach fikcyjnego samozatrudnienia, zatrudnienia „na czarno” oraz nietypowych form zatrudnienia. W uzasadnionych przypadkach w imieniu poszkodowanych osób możemy zwrócić się o pomoc do właściwych instytucji lub nagłośnić problem.

Jakie przepisy stosuje się wobec pracowników delegowanych?

Twój pracodawca dostał zamówienie na usługę z innego państwa UE? Jedziesz za granicę aby ją wykonać?
A może Twój szef wysyła Cię do oddziału firmy w innym państwie UE?
Agencja Pracy zaproponowała Ci pracę tymczasową dla zagranicznego pracodawcy?

Masz wątpliwości czy powinieneś dostać wynagrodzenie i diety, czy raczej wyższe wynagrodzenie wynikające z przepisów zagranicznych?
Kto pokrywa koszty dojazdu i zakwaterowania?
Nie wiesz gdzie zapłacić podatki? Czy to w ogóle Twoje zmartwienie? Kto i gdzie płaci składki na ubezpieczenie społeczne? W jakiej wysokości? Jakie dokumenty musisz posiadać przy sobie wykonując pracę za granicą?
Który czas pracy stosować?
Do jakiego sądu udać się w razie sporu?

Wewnątrz UE nie ma granic, ale gdy je przekraczasz w celach zarobkowych mogą obowiązywać Cię inne przepisy prawa cywilnego, prawa pracy, ubezpieczeń społecznych. Aby uniknąć problemów, dowiedz się jakie masz prawa i obowiązki.

Zadzwoń, a jeśli nie możesz, napisz i umów się na rozmowę.

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ