16 lutego, 2014

II Kongres Mobilności Pracy już w kwietniu!

Inicjatywa Mobilności Pracy wraz z Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie już teraz zapraszają na II Europejski Kongres Mobilności Pracy. Wydarzenie, które jest kontynuacją ubiegłorocznej Konferencji odbędzie się w dniach 7-8 kwietnia 2014 roku w Krakowie. II Europejski Kongres Mobilności Pracy to kontynuacja ogromnego sukcesu ubiegłorocznej Konferencji pt. Koordynacja Systemów Zabezpieczenia Społecznego. Konferencja ta zgromadziła ponad 200 osób i była pierwszą w Polsce tak dużą konferencją poświęconą delegowaniu pracowników. Stała się też okazją dla polskich firm do wyrażenia swojego sprzeciwu dla dyrektywy, która nie służy ochronie praw pracowników, lecz protekcjonizmowi i wykluczeniu polskich przedsiębiorstw usługowych z europejskiego rynku wewnętrznego. W tym roku startujemy pod nową nazwą i w rozszerzonej formule. Dwudniowe spotkanie obejmuje między innymi warsztaty, sesje plenarne i panele dyskusyjne. Będzie to także niepowtarzalna okazja do spotkania z wybitnymi europejskimi ekspertami. Nasze zaproszenie przyjęła Kristin Schreiber - Zastępca Szefa Gabinetu Michela Barniera, Komisarza UE ds. Rynku Wewnętrznego i Usług, obecnie odpowiedzialna za system IMI oraz dr Mijke Houwerzijl - profesor prawa na uniwersytecie w Tilburgu,  koordynatorka trzech kluczowych projektów Komisji Europejskiej poświęconych delegowaniu pracowników, czołowa europejska specjalistka w zakresie swobody świadczenia usług oraz implementacji Dyrektywy 96/71.
"Europejski Kongres Mobilności Pracy to największe cykliczne wydarzenie w Europie poświęcone tematyce transgranicznego świadczenia usług i delegowania pracowników." - przyznaje Stefan Schwarz, Prezes Zarządu Inicjatywy Mobilności Pracy. "Tegoroczną edycję poświęcimy systemowi IMI, który za kilka miesięcy ma zostać uruchomiony w Polsce. Nie zapomnimy też o elektryzującym wszystkich problemie jednorazowego delegowania oraz dyrektywie wdrożeniowej dotyczącej delegowania pracowników, której przyszłość i kształt nadal nie są przesądzone."
Przypominamy, że do 28 lutego prowadzimy przedsprzedaż rezerwacji miejsc dla firm delegujących. Więcej na: www.koordynacja.org. AZ

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ