09 września, 2017

Minister Rafalska: Walczymy do końca

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska ogłosiła na konferencji prasowej, że rząd zamierza kontynuować dialog w sprawie pracowników delegowanych. Zwróciła przy tym uwagę, że propozycje zmiany w dyrektywie na ten temat stanowią poważne zagrożenie dla polskich firm działających w Unii Europejskiej.

"My w tym torcie unijnym pracowników delegowanych mamy bardzo duży udział. Pracowników delegowanych w UE jest 2 mln, a my mamy prawie 25 proc. udział, ponad 430 tys. to są polscy pracownicy delegowani".
Minister zaznaczyła, że rząd próbował złagodzić "drakońskie i trudne do przyjęcia" przepisy ws. pracowników delegowanych. Minister Spraw Zagranicznych Witold Waszczykowski ujawnił we wtorek, że planowane jest spotkanie z francuską minister pracy, Muriel Pénicaud.
"Jako dyplomaci jesteśmy zobligowani do tego, by szukać kompromisu. Podjęliśmy rozmowy ze stroną francuską i dzisiaj uzyskaliśmy zaproszenie francuskiej minister pracy dla minister Elżbiety Rafalskiej, aby podjąć konsultacje z Polską".
Jak podkreśla minister Rafalska, "dopóki podejmujemy te rozmowy, to absolutnie wierzymy, walczymy do końca". Źródło: PAP Aktualne wyzwania i problemy w zakresie delegowania pracowników będą  szczegółowo omawiane podczas V Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy, który odbędzie się w dniach 20-21 listopada 2017 roku w Krakowie.

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ