04 sierpnia, 2017

Nowa data V Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy

Chcemy poinformować o zmianie daty V Europejskiego Kongresu Mobilności Pracy. Kongres odbędzie się 20-21 listopada 2017 r. w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie. Zmiana wynika z niedostępności zaproszonych przedstawicieli Komisji Europejskiej we wcześniej planowanym terminie z uwagi na odbywające się w tym samym czasie Kolegium Komisarzy. Po licznych konsultacjach z zaproszonymi prelegentami, nowy termin został uznany za znacznie bardziej dogodny. Europejski Kongres Mobilności Pracy to cykliczne wydarzenie organizowane przez Stowarzyszenie Inicjatywa Mobilności Pracy. Współorganizatorem V EKMP jest Ministrostwo Rozwoju.  Szczegółowe informacje wraz z formularzem zgłoszeniowym, umożliwiającym rejestrację, będą dostępne we wrześniu, jednak już dzisiaj zachęcamy do wpisania daty listopadowego Kongresu do kalendarza.
– W tym roku współorganizatorem Kongresu będzie Ministerstwo Rozwoju. To potwierdza, że eksport usług w ramach korzystania ze swobód unijnego rynku jest dla naszego kraju sprawą bardzo istotną. To być lub nie być dla tysięcy firm z Europy Środkowo-Wschodniej i Centralnej oraz miliona ich pracowników – mówi dr Marek Benio, Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego.
Tematem przewodnim tegorocznej edycji będzie hasło: „Delegowanie pracowników: szansa dla słabszych czy zagrożenie dla silniejszych?”. Tradycyjnie pierwszy dzień Kongresu będzie miał charakter plenarny, drugi natomiast będzie praktyczny i dedykowany przede wszystkim biznesowi.

O Inicjatywie Mobilności Pracy

Inicjatywa Mobilności Pracy to największy w Europie think tank zajmujący się tematyką delegowania pracowników. Łączymy środowiska przedsiębiorców, naukowców, prawników i urzędników, tworząc jedyne w Polsce i największe w Europie eksperckie forum wiedzy o delegowaniu pracowników. Podejmujemy działania w celu poprawy obowiązującego prawa i jego prawidłowej interpretacji oraz powstrzymania przypadków dyskryminacji polskich pracodawców i delegowanych przez nich pracowników. Naszym Członkom zapewniamy dostęp do bieżących informacji i wiedzy eksperckiej. więcej >>> WG

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ