90. Posting Lab – warsztaty stacjonarne i online
Na kolejny Posting Lab zapraszamy Państwa do Lublina. Pracownia odbędzie się 12 października. Udział stacjonarny odbędzie się w sali konferencyjnej w Hotelu Wieniawski, udział online jest możliwy jak zawsze na platformie zoom. Nastąpiła zmiana formy zgłoszeń udziału na warsztaty. W celu zapisania się na Pracownię bardzo prosimy o wypełnienie formularza zgłoszeniowego klikając w REJESTRACJA
Pracownia przeznaczona jest dla osób zawodowo związanych z delegowaniem pracowników, specjalistów działów kadr i płac, menadżerów, pracowników naukowych oraz pracowników instytucji kontrolnych. Posting Lab poprowadzi Wiceprezes ELMI - dr Marek Benio.
Tematyka warsztatów
Dyrektywa o przejrzystych i przewidywalnych warunkach zatrudnienie została wdrożona do przepisów krajowych w różny sposób. Czy wobec pracowników delegowanych z Polski powinniśmy stosować obowiązek informacyjny według przepisów polskich czy według przepisów państwa przyjmującego? Czy obowiązek informacyjny ciąży na zleceniodawcach delegujących zleceniobiorców? I najważniejsze: jakie informacje muszą się znaleźć w pisemnej informacji wręczanej pracownikom delegowanym? Co grozi za brak informacji lub nieprawidłowo sporządzoną informację?
Lekka forma, dużo przykładów, Q&A.
Program
- Dyrektywa o przejrzystych i przewidywalnych warunkach zatrudnienia
- Obowiązek informacyjny dawniej i dziś
- Przegląd obowiązków informacyjnych wybranych państw członkowskich (przyjmujących)
- Zakres informacji pisemnej
- Szczególne informacje związane z delegowaniem pracowników
- Warsztaty z prawidłowego formułowania informacji pisemnej
- Odpowiedzialność
- Korzyści dla pracodawcy wynikające z prawidłowej informacji pisemnej
- Dyskusja
Informacje praktyczne
90. Posting Lab odbędzie się w formacie hybrydowym w czwartek 12 października w godzinach 12:00-15:00. Osoby, które zdecydują się wziąć udział stacjonarnie zapraszamy do Lublina, sala konferencyjna w Hotelu Wieniawski. Liczba miejsc ograniczona. Udział online odbędzie się jak zawsze za pomocą platformy zoom. Prosimy o zgłoszenia udziału poprzez formularz rejestracyjny.
Koszt udziału w Pracowni wynosi 300 zł netto dla Członków Zwyczajnych i pracowników Członków wspierających oraz 750 zł netto dla osób spoza stowarzyszenia. Pracownicy naukowi zainteresowani tematyką delegowania pracowników oraz pracownicy administracji publicznej mogą wziąć udział w Pracowni bezpłatnie.
Na zgłoszenia czekamy do 5 października. Jak zwykle zachęcamy do dyskusji i do zadawania pytań na kontakt@labourinstitute.eu. Na pytania nadesłane przed wydarzeniem odpowiemy w pierwszej kolejności.
Zapraszamy!