20 stycznia, 2017

Zaproszenie: XVII Pracownia Legalnego Delegowania

Serdecznie zapraszamy na XVII Pracownia Legalnego Delegowania (3 lutego 2017 r.). Eksperci - dr Marek Benio oraz dr Marcin Kiełbasa - poruszą temat aktualny dla przedsiębiorców delegujących pracowników - tzw. „skrócenie” oraz „wycofanie” A1.

W programie najbliższej edycji Pracowni Legalnego Delegowania przewidziane są następujące tematy:

  1. Przyjrzymy się zagadnieniom, które zwyczajowo określane są jako „skrócenie A1” i „wycofanie A1”,  jak również wiążącym się z nimi praktycznym konsekwencjom.
  2. Delegowania problemy praktyczne. Nawiążemy do ostatniej praktyki Ministerstwa Finansów. Poruszymy także tematykę niedawnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego, dotyczącego ryczałtów za nocleg kierowców oraz jego możliwego przełożenia na praktykę delegowania.
  3. Brukselski (i warszawski) łącznik. Przekażemy informacje „z pierwszej ręki” z II Forum Współpracy ZUS, z naszego spotkania w Ministerstwie Rozwoju, jak również z udziału dra Marka Benio i innych reprezentantów Inicjatywy w brukselskiej Konferencji Think Tanków, w której IMP wystąpi ramię w ramię z renomowanymi ośrodkami, takimi jak HIVA KU-Leuven, CEPS, czy Bruegel Institute.
Przedstawimy też najistotniejsze z Państwa punktu widzenia przepisy zawarte w niedawnych propozycjach Komisji dotyczących nowelizacji rozporządzeń koordynacyjnych oraz zagadnień usługowych. Wreszcie, zademonstrujemy obszary, w których IMP zaproponuje zmiany do projektu KE dotyczącego nowelizacji Dyrektywy o pracownikach delegowanych.  To wszystko i nie tylko to podczas najbliższej Pracowni, na którą serdecznie zapraszamy wszystkich naszych Członków!

Rejestracja trwa do 27 stycznia 2017 roku.

Pracownia Legalnego Delegowania to cykl warsztatów tematycznych. W ich trakcie omawiane są praktyczne problemy związane z delegowaniem pracowników w ramach świadczenia usług. Efekty każdego ze spotkań przekuwane są w dobre praktyki, praktyczne wskazówki i rekomendacje. Uczestnictwo w warsztatach przewidziane jest wyłącznie dla członków IMP.

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ