12 maja, 2020

Zapraszamy na bezpłatne ogólnodostępne webinarium na temat nowych zasad delegowania

Webinarium w ramach cyklu Pracownia Legalnego Delegowania

Pandemia COVID-19 w dalszym ciągu uniemożliwia organizację wydarzeń dla większej ilości osób. Z tego względu zdecydowaliśmy, że kolejne warsztaty z cyklu Pracownia Legalnego Delegowania przeprowadzimy online. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką delegowania pracowników na ogólnodostępne, bezpłatne webinarium. Odbędzie się ono w czwartek 28 maja w godzinach 11-14:00. Tematem będą nowe zasady delegowania pracowników, które już niedługo zaczną obowiązywać.

Delegowanie pracowników po 30 lipca 2020

Tematem Pracowni będzie delegowanie od nowa, czyli przygotowanie firm i pracowników do delegowania według zasad, które zaczną obowiązywać w całej UE po 30 lipca 2020 r. Skupimy się na omówieniu czterech ważnych zmian.
  1. Wynagrodzenie Wysokość i składniki wynagrodzenia. Elementy zdublowane wg prawa obu państw członkowskich. Włączanie i wykluczanie z wynagrodzenia kosztów związanych z delegowaniem. Koszty przejazdu, zakwaterowania i diety.
  2. Delegowanie długoterminowe Katalog warunków pracy mających zastosowanie do 12 miesięcy i po 12 miesiącach. Polskie zlecenie w świetle przepisów o zatrudnieniu wybranych państw członkowskich. Co to jest delegowanie długoterminowe? Od kiedy liczymy okres 12 miesięcy? Kiedy wliczamy poprzednie okresy delegowania innych pracowników, a kiedy okres delegowania liczymy od nowa? Kumulatywne okresy delegowania kilku pracowników. Kumulatywne okresy delegowania jednego pracownika. Jaki jest okres resetu, po którym ponowne delegowanie jest możliwe na warunkach zatrudnienia państwa wysyłającego? Kiedy nie dojdzie do zmiany warunków zatrudnienia mimo długiego okresu delegowania? Czy można i czy warto do tego nie dopuścić? Tożsamość trzech elementów: pracodawca, miejsce, zadanie.
  3. Na styku prawa pracy i ubezpieczeń społecznych Jak przygotować zmianę warunków zatrudnienia bez zmiany ubezpieczenia społecznego? Podstawa wymiaru składki.
  4. Informacja Gdzie szukać informacji? Dlaczego nie na jednolitej stronie internetowej? Co może a czego nie może Europejski Urząd ds. Pracy (ELA)?
Ostatnią godzinę przeznaczymy na serię pytań i odpowiedzi. Zachęcamy do wcześniejszego przesyłania pytań na adres kontakt@inicjatywa.eu.

Informacje praktyczne na temat webinarium

Aby w pełni skorzystać z webinarium, konieczna jest podstawowa wiedza o delegowaniu pracowników na dotychczasowych zasadach. Zapraszamy przede wszystkim praktyków: właścicieli firm, przedsiębiorców, menadżerów kadr i płac firm delegujących pracowników w ramach swobody świadczenia usług. Zapraszamy również przedstawicieli firm szkoleniowych, doradczych i kancelarii prawnych, przedstawicieli związków zawodowych, PIP, ZUS, ELA, ministerstw i Komisji Europejskiej, naukowców, wykładowców i studentów. Webinarium odbędzie się w języku polskim, za pośrednictwem jednej z platform internetowych do wideokonferencji. Udział jest bezpłatny, ale liczba miejsc jest ograniczona - wymagana jest rejestracja do 20 maja. Po 20 maja rejestracja wyłącznie dla Członków IMP. Rejestracji można dokonać wysyłając zgłoszenie na adres kontakt@inicjatywa.eu lub przez formularz dostępny tutaj. Pracownię poprowadzą dr Marek Benio i dr Marcin Kiełbasa we współpracy z Margaretą Przybyłą, mec. Katarzyną Węglarz i z Członkami Inicjatywy Mobilności Pracy, dostarczającymi praktycznych doświadczeń.

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ