12 czerwca, 2019

Zapraszamy na otwartą PLD poświęconą branży opieki

Delegowanie opiekunek i opiekunów – dobre praktyki i groźne zmiany

Najbliższą Pracownię Legalnego Delegowania (28.06.2019) poświęcimy branży opieki. Będziemy rozmawiać o dobrych praktykach w delegowaniu opiekunek i opiekunów oraz przyjrzymy się nadchodzącym zmianom i związanym z nimi zagrożeniom. Pracownię poprowadzą dr Marek Benio i dr Marcin Kiełbasa. Pracownia będzie miała charakter otwarty dla osób spoza Inicjatywy Mobilności Pracy - zapraszamy wszystkich zainteresowanych!

Program XXXIX PLD

Dobre praktyki:
  • Umowy z klientami i z opiekunami. Opis obowiązków, dokumentacja pracy, dokumentacja zlecenia – krok po kroku.
  • Pole minowe delegowania w opiece: praca, zlecenie, działalność, gotowość do pacy, czas pracy opiekunów i opiekunek zamieszkujących w gospodarstwie domowym podopiecznego. Rozliczanie diet i wynagrodzeń.
  • Ubezpieczenie społeczne opiekunki(~a).
  • Podleganie, normalna działalność, zastępowanie, praca marginalna, faktyczne wykonanie vs. planowana praca. Zgłoszenie do ubezpieczenia społecznego w innym państwie członkowskim – przykłady, terminy, dokumentacja.
Nadchodzące zmiany:
  • Wszystkie umowy będą oskładkowane! - Takie założenie przyjęła Rada Ministrów 19 kwietnia w Wieloletnim Planie Finansowym. Czy i kiedy zmienią się zasady zbiegu tytułów i podstawa wymiaru składki na ubezpieczenia społeczne? Jak to wpłynie na usługi opieki?
  • Czy czeka nas koniec A1? Składki opłacane tylko w kraju świadczenia pracy/usługi. Jak zmienią się zasady koordynacji?
  • Wynagrodzenie i czas delegowania od lipca 2020 – jak je liczyć w usługach opieki?
Pracownia nie jest zwykłym szkoleniem, lecz forum wymiany wiedzy między osobami z różnym doświadczeniem. Prowadzący chętnie odpowiedzą na pytania zadane przed Pracownią - prosimy o przesyłanie pytań na adres kontakt@inicjatywa.eu.

Informacje praktyczne

PLD odbędzie się na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie w piątek 28 czerwca w godzinach 11:30-15:30. Opłata za udział w Pracowni wynosi:
  • dla Członków IMP: 300 zł netto;
  • dla osób spoza IMP: 750 zł netto;
  • bezpłatny udział dla pracowników naukowych zainteresowanych tematyką delegowania pracowników oraz dla pracowników administracji publicznej.
Na zgłoszenia czekamy do 19 czerwca. Można je przesyłać na adres kontakt@inicjatywa.eu lub przez formularz dostępny tutaj. Liczba miejsc jest ograniczona! Pracownię organizujemy w ramach współpracy z Wydziałem GAP Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. JJ

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ