09 lipca, 2021

Delegowanie a ubezpieczenia społeczne (A1) w pierwszą rocznicę starego dylematu – Posting Lab

63. Posting Lab – warsztaty online

Najbliższe webinarium z cyklu Posting Lab poświęcimy tematowi: Delegowanie (prawo pracy) a ubezpieczenia społeczne (A1) w pierwszą rocznicę starego dylematu. Problematykę przybliżą uczestnikom dr Marek Benio oraz dr Marcin Kiełbasa. Ponownie spotkamy się online, za pośrednictwem platformy Zoom. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych już  w piątek 30 lipca!

Program 63. Posting Lab

Część I

Posting Lab odbywamy dokładnie po roku od rozpoczęcia obowiązywania Dyrektywy 2018/957. To dogodna pora, aby przypomnieć, jak odróżnić okresy ubezpieczenia społecznego od okresów oddelegowania, jak je wyliczać, co zrobić, gdy nakładają się one jedynie częściowo, gdzie szukać odpowiednich informacji, oraz jak do tego się ma ubezpieczenie w państwie przyjmującym (tzw. ubezpieczenie na warunkach niemieckich / francuskich).

Część II – Aktualności

W związku z przygotowywanymi przez ELMI dla Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii rekomendacjami nt. delegowania do Niemiec (delegowanie obywateli państw trzecich) oraz do Francji (dot. kwestii zniechęcania przez organy francuskie do współpracy z polskim przedsiębiorcami delegującymi do FR) - uchylimy nieco rąbka tajemnicy tych prac i powiemy o możliwych scenariuszach z nich wynikających dla Państwa biznesu. Umowa o pracę „bez papieru”? Czy w okresie pandemii można skutecznie zawrzeć z pracownikiem umowę mailem? Czy może konieczny jest zawsze kwalifikowany podpis elektroniczny?

Informacje praktyczne

Posting Lab odbędzie się online za pośrednictwem platformy Zoom w piątek 30 lipca w godzinach 11:00-14:00. Koszt udziału w webinarium dla Członków ELMI wynosi 300 zł netto/os., a dla osób spoza stowarzyszenia – 750 zł netto/os. Jak zawsze pracownicy naukowi zainteresowani tematyką delegowania pracowników i pracownicy administracji publicznej mogą wziąć udział w Pracowni bezpłatnie. Rejestracji można dokonać do 23 lipca 2021 przez formularz dostępny tutaj lub wysyłając maila zawierającego imię, nazwisko, adres mailowy i numer telefonu uczestnika oraz dane do faktury/nazwę instytucji na adres izabela.mastalerz@inicjatywa.eu. Zapraszamy!

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ