31 sierpnia, 2017

Zapraszamy na XXIV Pracownię Legalnego Delegowania. Temat: delegowanie cudzoziemców

Zapraszamy na XXIV Pracownię Legalnego Delegowania, która odbędzie się w piątek 22 września.

Temat: Delegowanie cudzoziemców w 2018 r. - zmiany. Zmiana dyrektywy podstawowej 96/71 Od 1 stycznia 2018 r. ulegnie zmianie szereg przepisów dotyczących zatrudniania i legalizacji pobytu cudzoziemców spoza UE w Polsce. Wpłynie to na zasady ich delegowania. Rozwija się również praktyka orzecznicza ZUS.

Szczegółowe tematy Pracowni:

1. Pozwolenie na pracę 2. Wiza, wiza Vander Elst, karta Polaka, Pobyt 3. Pierwsze skutki zniesienia wiz turystycznych dla obywateli Ukrainy 4. Miejsce zamieszkania - interpretacje ZUS, ewolucja pojęcia 5. Procedura oświadczeniowa po zmianach.

Ponadto na Pracowni:

Zmiana dyrektywy podstawowej - stan prac i dalsze plany legislacyjne. 1. Wynagrodzenie 2. Ograniczenie w czasie Zdamy także relację „z pierwszej ręki” z dwóch (spośród trzech) zaplanowanych serii spotkań z Europosłami na „ostatniej prostej” przed planowanym na 28 września głosowaniem w Komisji EMPL Parlamentu Europejskiego. Pracownia Legalnego Delegowania to cykl warsztatów tematycznych. W ich trakcie omawiane są praktyczne problemy związane z delegowaniem pracowników w ramach świadczenia usług. Efekty każdego ze spotkań przekuwane są w dobre praktyki, praktyczne wskazówki i rekomendacje. Uczestnictwo w warsztatach przewidziane jest wyłącznie dla członków IMP. UWAGA! W każdej Pracowni jedno miejsce jest dostępne dla osób spoza członków Stowarzyszenia! Kontakt w sprawie rejestracji: joanna.jankowska@inicjatywa.eu +48 668 681 945 JJ

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ