08 stycznia, 2024

Podstawy delegowania pracowników do Niemiec. Szkolenie ekspertów ELMI dla początkujących już 7 lutego!

Eksperci ELMI poprowadzą szkolenie z zakresu delegowania pracowników do Niemiec

Czy planują Państwo wysyłanie swoich ludzi do Niemiec do wykonania terminowej pracy? Czy po wykonaniu takiej pracy mają oni wracać do Polski? Czy oczekujecie “pigułki” podstawowej wiedzy w tym zakresie? Jeśli na powyższe pytania odpowiedzieliście “3 x TAK” - to poniższe szkolenie jest dla Was!

Nasi prawnicy - dr Marcin Kiełbasa oraz dr Karolina Ziemianin, eksperci ELMI z zakresu delegowania pracowników w UE, ponownie łączą siły, aby w krótkim szkoleniu przedstawić Państwu tę tematykę. Szkolenie będzie miało charakter skondensowany i praktyczny. Zapraszamy 7 lutego, udział tylko online, jak zawsze - na platformie Zoom.

Tematyka

Celem szkolenia jest zapoznanie Uczestników z podstawowymi zasadami delegowania pracowników w Unii Europejskiej, przy uwzględnieniu praktycznych aspektów wysyłania pracowników do Niemiec. Spotkanie skierowane jest do przedsiębiorców planujących lub rozpoczynających delegowanie pracowników w celu wykonywania usług na terenie Niemiec.

Program

  1. Delegowanie pracowników w Unii Europejskiej. Co trzeba wiedzieć o europejskich przepisach prawa pracy i o jednolitym rynku UE? Delegowanie pracowników a podróż służbowa.
  2. Delegowanie pracowników a zabezpieczenie społeczne. Zaświadczenia A1 (art. 12, art. 13, art. 16 rozporządzenia 883/2004).
  3. Niemieckie przepisy prawne a delegowanie pracowników.
  4. Delegowanie na podstawie polskich umów cywilnoprawnych.
  5. Delegowanie obywateli państw trzecich, np. Ukrainy, do Niemiec.
  6. Niemiecka kontrola w Państwa przedsiębiorstwie - przykłady pytań z Zollamtu.
  7. Odpowiedzi na Państwa pytania zadane przed warsztatem.

Informacje praktyczne

Szkolenie odbędzie się w środę 7 lutego w godzinach 10:30-12:30. Udział tylko online jak zawsze na platformie zoom. Na zgłoszenia czekamy do 31 stycznia. Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie płatności.

Koszt udziału w szkoleniu wynosi 250 zł netto dla Członków Zwyczajnych i pracowników Członków wspierających oraz 500 zł netto dla osób spoza stowarzyszenia. Pracownicy naukowi zainteresowani tematyką delegowania pracowników oraz pracownicy administracji publicznej mogą wziąć udział bezpłatnie.

Jak zwykle zachęcamy do dyskusji i do zadawania pytań na kontakt@labourinstitute.eu. Na pytania nadesłane przed wydarzeniem odpowiemy w pierwszej kolejności.

Rejestracja

Zapraszamy!

MOŻE CI SIĘ PODOBAĆ